#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Relacja z XI Integracyjnego Rajdu Rowerowego Gościńcem Niborskim

2019-06-11 10:53:21

Na Gościńcu Niborskim znowu zagościli rowerzyści!

Od jedenastu lat nieprzerwanie okazją do spotkania cyklistów z całej gminy Stawiguda, Olsztyna, Olsztynka i Nidzicy jest Integracyjny Rajd Rowerowy prowadzący po fragmencie Gościńca Niborskiego. W sobotę 8 czerwca 2019 r. było nas blisko 100, w tym liczne rodziny i najmłodsi rowerzyści.

Tradycyjnie, najliczniejsze reprezentacje przybyły ze Stawigudy oraz z Olsztyna, ale nie zabrakło rowerzystów, którzy indywidualnie dotarli na finałowy piknik do Centrum Zdrowia Rybaki, któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie wspaniałej wiaty oraz przygotowanie ogromnego ogniska. W gronie uczestników zagościł takżeMichał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda oraz Artur Bal Sekretarz Gminy. Sprawnego przebiegu pikniku pilnowali organizatorzy Gmina Stawiguda reprezentowana przez Pana Jerzego Raczyka- kierownika Referatu Promocji i Ochrony Środowiska oraz Ewelina Sugajska z Gminnego Ośrodeka Kultury w Stawigudzie. Piknik był wyjątkową okazją spotkania Pana Andrzeja Małyszko z Rusi, który 11 lat temu zainteresował szeroką publiczność ideą Gościńca Niborskiego, opracował jego historyczny przebieg i rozpoczął upowszechnianie trasy. Jest to bowiem szlak łączący cenne walory historyczne, krajoznawcze i regionalne. Pan Małyszko przybył na spotkanie z dobrymi informacjami o książce na temat Gościńca, która ukaże się w najbliższym czasie. PaniElżbieta Skóra z Pracowni Wydawniczej ElSet osobiście dotarła na piknik z pierwszym, jeszcze roboczym egzemplarzem książki. Czekamy z niecierpliwością i na pewno powiadomimy kiedy to wydawnictwo będzie już dostępne. Dziękujemy za przywiezienie ogromnej ilości innych pięknie wydanych książek, które zostały dołączone do i tak już sporej puli nagród przygotowanych przez organizatorów oraz partnerów rajdu w tym również przez Nadleśnictwo Nowe Ramuki oraz Tymbark.

W Rybakach rowerzyści mogli skorzystać z bufetu i wziąć udział w konkursie sprawnościowym, a finałem pikniku było losowanie wielu nagród rzeczowych wśród wszystkich zgromadzonych. Pierwsze nagrody gwarantowane trafiły także do osób, które wykazały swoją obecność już w dwóch wycieczkach RekreAKCJI. Pozostali pobrali swoje Karty Uczestnika, które przydadzą się do odbioru nagród gwarantowanych podczas rowerowych podchodów, które zaplanowane są na wakacyjną sobotę 24 sierpnia. Start w tej zabawie będzie możliwy o dowolnej godzinie od 10:00 do 17:00. Bramka startowa stanie przy wejściu na Orlik w Stawigudzie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia!

Relacja: Mirosław Arczak
Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Młyn

video:

 

zdjęcia: