#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Relacja z V spotkania III edycji KLUBU PODRÓŻNIKA- PODWODNY ŚWIAT

2016-02-19 12:36:52

W czwartek 18 lutego 2016 r. o godz. 18:30 w świetlicy wiejskiej w Tomaszkowie po raz piąty odbyło się spotkanie III edycji KLUBU PODRÓŻNIKA. Naszymi gośćmi byli Alicja i Janusz Dramińscy- płetwonurkowie, mieszkający w sąsiedztwie Gminy Stawiguda. Przedstawili „PODWODNE KONTYNENTY” i zabrali nas w podróż po najpiękniejszych rafach świata.

 

KLUB PODRÓŻNIKA to nie tylko zdjęcia i opowieści ale także podróż kulinarna. Tym razem mogliśmy spróbować pysznej sałatki krabowej, niebieskiej galaretki „OCEAN SPOKOJNY”, napoju „PŁETWONURKÓW”, bezowych „MUSZLI AFRODYTY” przygotowanych przez Panią Urszulę Dobrzańską. Zaprzyjaźnieni z klubem Państwo Popis aby osłodzić nasz niebieski stół przygotowali przepyszne faworki „RYBKI WULPIŃSKIE” oraz ciasteczka „MEDUZY WULPIŃSKIE”. Bardzo, bardzo dziękujemy!

 

Jak zawsze spotkaniu towarzyszą również dekoracje przygotowane przez dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych prowadzonych przez instruktorów z Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. Dziękujemy dzieciom z Gryźlin, Stawigudy oraz Tomaszkowa!

 

Nasi goście- Państwo Dramińscy od 50 lat amatorsko zwiedzają podwodne krainy. W tym czasie zobaczyli wiele i ogromie się cieszymy, że zechcieli zawitać w skromne progi KLUBU PODRÓŻNIKA. Podzielili się z uczestnikami ciekawymi opowieściami i absolutnie cudownymi zdjęciami. Pani Alicja upodobała sobie zdjęcia makro. Skupia się na małych stworzeniach, które często ciężko dostrzec gołym okiem. Pan Janusz natomiast woli szeroki kąt widzenia i dlatego wykonuje swoje fotografie aparatem z obiektywem typu rybie oko.

Trzeba przyznać, że świat podwodny jest nam dużo mniej znany. Zachwyca różnorodnością i kolorami. Podczas prezentacji zobaczyliśmy wiele ciekawych stworów, które wzbudzają zdziwienie, zachwyt, czasami przerażenie. Dostaliśmy również lekcję porozumiewania się pod wodą. Już teraz wiemy jak pokazać barakudę czy błazenka.

Tą niezwykłą pasją zarazili swoje dzieci i wnuki... Być może klubowicze również spróbują nurkowania przy najbliższej okazji?

Państwo Dramińscy prowadzą również działalność wydawniczą dzieląc się z szerszym gronem odbiorców swoim dorobkiem fotograficznym. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.nurkuj.pl Są autorami dwóch albumów: „MORZE CZERWONE” oraz „NASZ PODWODNY ŚWIAT”. Wydają również piękne kalendarze. Jednym z nich został obdarowany KLUB PODRÓŻNIKA. Serdecznie dziękujemy za wspaniały prezent oraz chęć przybycia na nasze spotkanie. Życzymy dalszych ciekawych podwodnych podróży i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

 

A dla smakoszy podajemy przepis na sałatkę krabową.

 

SAŁATKA KRABOWA
 

Składniki:
- 2 opakowania krabów

- makaron sojowy (2 opakowania lub więcej jak opakowanie jest małe)

- kukurydza

- majonez

- świeży koperek

 

Sposób przygotowania:

- Kraby kroimy w kosteczkę, dorzucamy ugotowany makaron, koperek, kukurydzę i majonez.

- Wszystko ze sobą mieszamy i gotowe.

Smacznego!

 

Już dziś zapraszamy na VI spotkanie III edycji KLUBU PODRÓŻNIKA, które odbędzie się w połowie marca. Naszym gościem będzie kolejna niezwykła postać- Japończyk mieszkający od kilku lat w Polsce- Yoichi Iida. Do zobaczenia.

 

Ewelina Sugajska
GOK Stawiguda
 

zdjęcia: