#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

RekreAKCJA 2015- Relacja z V FINAŁOWEJ wycieczki rowerowej

2015-09-22 12:02:42

W niedzielę 20 września 2015 r. odbyła się finałowa- V wycieczka rowerowa w ramach RekreAKCJI. W tym wydarzeniu po raz pierwszy wziął udział Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Stawigudy, z czego niezmiernie się cieszymy!

 

Mimo początkowo niepewnej pogodny na starcie czyli w Stawigudzie o godz. 11:00 zjechali się rowerzyści z terenu gminy Stawiguda, z Olsztyna oraz silna reprezentacja szkolna z panią Dyrektor Krystyną Porębską na czele, wraz z nauczycielami oraz naszymi gośćmi specjalnymi- dzieciakami wraz z rodzicami!

 

Ponad 70-cio osobowa grupa ruszyła już w pełnym słońcu w stronę miejscowości Pluski. Tam jak zawsze czekał na uczestników poczęstunek, gra dotycząca zdrowego odżywiania przeprowadzona przez naszego gościa- panią dietetyk- Patrycję Fijał. Kolejną atrakcją były „wyścigi” rowerowe, które właściwie trudno nazwać wyścigami... Konkurencja ta polegała na jak najwolniejszym przejechaniu na rowerze dość krótkiego odcinka drogi. Zabawa była przednia- a zwycięzca jeden! Gratulujemy :)


O godz. 13:00 dołączył do nas Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie- pan Witold Lubowiecki, pani sołtys Plusk- Justyna Reisenberg oraz gość specjalny- pan Jan Mackiewicz- honorowy członek Społeczno-Kulturalnego Stowarzyszenia Miłośników Plusk, Południowej Warmii i Galindii Zachodniej.

Pan Jan ze swoją ogromną wiedzą, pasją i miłością do Plusk oprowadził uczestników po wsi opowiadając o historii, ważnych wydarzeniach, ludziach, miejscach oraz legendach :) Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję na powtórzenie takiego spaceru w przyszłości.

 

Po powrocie na małą plażę najbardziej wytrwali uczestnicy otrzymali certyfikaty za aktywny udział w wycieczkach rowerowych, została wylosowana nagroda specjalna- plecak rowerowy oraz inne drobne nagrody.

 

Wszystkim tegorocznym rowerzystom serdecznie dziękuję za tak liczne uczestnictwo. Jest to dla nas wskaźnik zapotrzebowania na tego typu aktywności. Na rok 2016 planujemy podział wycieczek rowerowych na te rodzinne oraz bardziej zaawansowane. Wówczas każdy znajdzie coś dla siebie :) Serdecznie dziękuję również kadrze, która realizowała tegoroczne wycieczki: kierownikowi- Mirosławowi Arczakowi, ratownikowi przedmedycznemu- Krystianowi Pszczole, przewodnikowi PTTK- Mariuszowi Moritzowi oraz dostarczycielom pysznych poczęstunków!

 

Do zobaczenia,

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI,

GOK Stawiguda

zdjęcia: