#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Relacja z IV spływu kajakowego- Źródła Łyny- Ząbie

2015-08-31 15:36:08

W piękny, ciepły i słoneczny niedzielny poranek 30 sierpnia 2015 r. o godzinie 10:00 grupa stawiła się w miejscowości Pluski. Po rozdaniu i uzupełnieniu KART AKTYWNOŚCI, przywitaniu grupy oraz przedstawieniu uczestnikom przewodnika PTTK oraz ratownika WOPR ruszyliśmy busikami w stronę źródeł Łyny.

 

Tematem spływu była „Amazonka Warmii i Mazur” czyli rzeka Łyna, która na początkowym przepłyniętym przez nas odcinku była jak najbardziej dzika, pokręcona i zaskakująco piękna! Busiki dowiozły nas do trudno dostępnego miejsca. Musieliśmy przeciągnąć kajaki i zwodować je przy kładce niewielkich rozmiarów. Spokojnym tempem wiosłowaliśmy rozkoszując się cudownymi widokami oraz piękną pogodą.

Przed nami było kilkanaście km do pokonania. Nasz przewodnik- Kazimierz Kisielew opowiadał o rzece, kolejnych większych zbiornikach wodnych, do których wpływaliśmy oraz o ciekawostkach historycznych z tego terenu. Trasa ta jest niezwykle zróżnicowana. Na tym odcinku poznaliśmy aż 5 jezior: Krzyż, Brzeźno, Morze, Kiernoz Mały oraz Kiernoz Wielki. Mijaliśmy wąskie szuwary nadające niezwykle dziewiczy klimat tej trasie. Wszystkim bardzo gorąco go polecamy!

W miejscowości Ząbie przy moście nasz spływ dobiegł końca. Wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni do Plusk, gdzie na zakończenie odbyło się jeszcze ognisko, przy którym każdy mógł upiec coś smacznego.

 

Z tego miejsca serdecznie dziękuję za pomoc w profesjonalnym przygotowaniu całego spływu ekipie Wypożyczalni FULL-SPORT FILIPEK z Plusk. Na pewno ponownie spotkamy się na tej trasie w przyszłym roku!

Serdecznie dziękuję również wszystkim uczestnikom tegorocznych spływów kajakowych. W związku z bardzo dużym zainteresowanie tą formą aktywności postaramy się, aby wodna oferta była jeszcze większa. Do zobaczenia na spływach w przyszłym roku!

 

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI,

GOK Stawiguda

zdjęcia: