#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Relacja z wycieczki rowerowej dla wytrwałych pod hasłem „The best of Stawiguda!”

2015-07-30 14:37:03

W sobotę 18 lipca 2015 r. odbyła się rowerowa wycieczka dla wytrwałych pod hasłem „The best of Stawiguda!”. Grupa śmiałków podjęła wyzwanie przejechania ponad 100 km. po najciekawszych zakątkach gminy Stawiguda.

 

Rowerowe siodełko jest bardzo dobrą perspektywą do dokładnego poznania najciekawszych miejsc. Całodniowa wycieczka wystarczy, aby zaznajomić się z bogactwem przyrody, malowniczymi krajobrazami i wyjątkowym spokojem. Po powrocie z takiej wycieczki pozostaje tylko… planowanie kolejnego przyjazdu i pełniejsze poznawanie tego terenu. 

W lipcową sobotę przekonało się o tym kilkunastu uczestników wycieczki RekreAKCJA dla wytrwałych pod hasłem „The best of Stawiguda”, którzy przetarli przebieg szlaków rowerowych przygotowywanych na terenie gminy. Planowana trasa składała się z trzech pętli, które na wybranych fragmentach spotykały się ze sobą i wiodły wspólnymi drogami. Dzięki temu każdy przyszły użytkownik szlaków będzie miał możliwość samodzielnego dozowania dystansu w zależności od kondycji, sprzętu czy pogody. Do dyspozycji będą warianty o długości od około 30 do ponad 110 km. 

Uczestnicy wycieczki mieli okazję wypróbować to w praktyce, ponieważ ciężkie, granatowe chmury burzowe straszyły ich od około połowy dystansu i po około 75 km wykorzystali punkt styku dwóch szlaków, aby „suchymi kołami” udało się wrócić do domów. Pierwsza cześć wycieczkowej trasy wiodła ze Stawigudy wokół Jeziora Pluszne (przez Pluski i Gryżliny), a w drugiej części szlak wiódł nad malowniczym Jeziorem Wulpińskim (przez Wymój, Majdy i Dorotowo). 

Zgodnie z tradycją, na trasie zorganizowano plenerowy bufet i losowanie nagród rzeczowych, a kilka osób uzupełniło swoje Karty Aktywności o kolejne potwierdzenie udziału w imprezie RekreAKCJA. 

Na następną wycieczkę rowerową zapraszamy w niedzielę 9 sierpnia. Szczegóły wyjazdu podamy już wkrótce. 

Mirosław Arczak- kierownik wycieczki

zdjęcia: