#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

RekreAKCJA 2015- Relacja z I spływu kajakowego na trasie Pluski-Kurki

2015-06-22 11:46:21

W niedzielę 21 czerwca 2015 r. odbył I w tym sezonie spływ kajakowy w ramach projektu RekreAKCJA realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie. Trasa rozpoczynała się w Pluskach i biegła przez jezioro Pluszne, rzekę Popluszną, jez. Poplusz Wielki, rzekę Marózkę, jez. Święte a kończyła przy miejscowości Kurki.

 

Pogoda- jak kobieta- zmienną jest ;) w związku z czym i nasz spływ był dość burzliwy...
Rozpoczął się nic niezapowiadającym pięknym i słonecznym porankiem. Przed wodowaniem kajaków poznaliśmy przewodnika PTTK- Andrzeja Flisa oraz ratownika WOPR, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem. Chwilę po wypłynięciu z przystani można już było dostrzec groźne, ciemne chmury, ku którym się zbliżaliśmy. Przeprawa przez połowę jeziora Plusznego przebiegała bardzo spokojnie i przyjemnie. Jednak w pewnym momencie zaczął padać deszcz i zmoczył nas dość obficie.

Po dopłynięciu do ujścia rzeki Poplusznej okazało się, że poziom wody w tej rzece jest na tyle niski, że zmuszeni byliśmy „przespacerować” się z naszymi kajakami. Jak przy każdej aktywności plenerowej niezwykle ważne jest przygotowanie się na każdą ewentualność. Dlatego kurtki przeciwdeszczowe, buty do wody, zabezpieczenie rzeczy przed wilgocią jak i ubrania na zmianę to podstawowe wyposażenie każdego kajakarza.

 

Wszelkie początkowe przeciwności, które trzeba traktować jako fantastyczną przygodę zostały wynagrodzone niezwykle urokliwymi widokami oraz słońcem, które po burzy wyszło i towarzyszyło nam już do końca spływu.

 

Wszystkim uczestnikom dziękuję i już dziś zapraszam na powtórkę! 11 lipca 2015 r. ze względu na bardzo duże zainteresowanie tą formą aktywności zostanie zrealizowany spływ na tej samej trasie. Zapisy elektroniczne ruszą 29 czerwca. Szczegóły wkrótce. Serdecznie zapraszamy!


Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI

GOK Stawiguda

zdjęcia: