#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Relacja ze spotkania w KLUBIE PODRÓŻNIKA o Ekwadorze

2019-11-15 12:00:44

W czwartek 14 listopada 2019 r. w KLUBIE PODRÓŻNIKA zagościł niezwykle intrygujący gość pan Szczepan Haliński, który w sposób absolutnie wyjątkowy opowiedział o swoich przeżyciach podczas podróży do Ekwadoru. Organizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Tomaszkowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

 

Czym jest podróż? Każdy traktuje ją na swój bardzo indywidualny sposób. Dla niektórych może być odpoczynkiem od codzienności i relaksem, dla innych wyzwaniem i wysiłkiem. Pan Szczepan sprawia wrażenie człowieka niezwykle głodnego- głodnego informacji, doświadczeń, pokonywania własnych barier. A przy tym niezwykle energicznego i dowcipnego.

Wczorajsze spotkanie z naszym gościem, przynajmniej dla mnie, było zakończone następującą refleksją: trzeba zatrzymać się na chwilę, zastanowić czego chcemy i konsekwentnie to realizować. Może nie jest to odkrycie stulecia, jednak mimo wszystko podczas pędu dnia codziennego zapominamy o rzeczach ważnych. A ważni jesteśmy MY, nasze potrzeby, ludzie z którymi przebywamy i czas jaki mamy dany na tym świecie i właśnie to co z tym czym postanawiamy zrobić.

A więc? Pilot i telewizor czy też może plan dotyczący kolejnej eskapady w nieznane? :)

 

Podczas czwartego spotkania oprócz ciekawostek z Ekwadoru mieliśmy okazję spróbować bananów zapiekanych na maśle w curry polanych ekwadorską gorzką czekoladą przygotowanych przez Ulę Dobrzańską. Może nie jest to tradycyjna ekwadorska potrawa, ale mamy nadzieję, że smakowała.

 

Bardzo dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie prezentacji i spotkanie się z nami w skromnych progach wiejskiej świetlicy w Tomaszkowie. Mamy nadzieję na kontynuację opowieści w kolejnej edycji spotkań w KLUBIE PODRÓŻNIKA, tym razem o Galapagos.


Relacja i zdjęcia: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

zdjęcia: