#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Relacja z zimowego weekendowego pleneru fotograficznego w Reszlu „Warmińskie Klimaty 2019” 15-17.02.2019

2019-02-22 12:56:03

W dniach 15-17.02.2019 odbył się Zimowy Plener Fotograficzny w Reszlu realizowany w ramach przygotowań do fotokonkursu „Warmińskie Klimaty 2019”. Był to plener wyjątkowy pod każdym względem. Po raz pierwszy wyjechaliśmy na cały weekend i mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby móc rozwijać swój fotograficzny warsztat, poznawać uroki i zabytki Reszla. Mieliśmy też okazję gościć w niepowtarzalnych wnętrzach Zamku w Reszlu i w pełni korzystać z fantastycznej scenerii zamkowych wnętrz. Dopisała frekwencja, w plenerze wzięło udział prawie 20 osób, prowadzącym był Przemysław Burzyński, w części programu brał również udział jako prowadzący Robert Ziehm.

 

W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję zwiedzać i fotografować wnętrza zamkowe, w tym bardzo klimatyczne krużganki, Bibliotekę (stanowiła również nasze centrum dowodzenia), basztę i lochy. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania zdjęć panoramy Reszla i okolic zarówno z baszty jak i wieży pobliskiego kościoła. Wykorzystaliśmy też okazję do wykonania zdjęć nocnych i o świcie. W sobotę niewątpliwym hitem była sesja portretowa. Część uczestników przygotowała wspaniałe rekwizyty i stroje, były Białe Damy, giermkowie i rycerze, nad wszystkim unosiły się zamkowe duchy, słychać było jęki torturowanych.

 

Sam Reszel stanowi przykład miasteczka z unikalnym, zachowanym, historycznym układem zabudowym i wieloma ciekawymi budynkami, ratuszem, kościołem pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, pięknym parkiem miejskim i oczywiście wzgórzem zamkowym. Mieliśmy zatem co robić i powstało sporo ciekawych ujęć, którymi dzielimy się w załączonej galerii zdjęciowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć części dyskusyjno-szkoleniowej oraz integracyjnej. Wieczorne dyskusje o fotografii, prezentacje wykonanych zdjęć i opowieści o przeżytych przygodach podczas plenerów wypełniły nam wieczory (i noce). Wszystkim dopisywały humory i można śmiało powiedzieć, że dzięki temu wyjazdowi staliśmy się grupą przyjaciół, pasjonujących się fotografią.

 

O nasze dobre samopoczucie zadbała obsługa Zamku w Reszlu, gwarantując nie tylko dostęp do zamkowych atrakcji o każdej porze ale również serwując wspaniałe posiłki, w tym swojskie mięsiwa oraz pyszną kaczkę z jabłkami. Na podsumowaniu pleneru pojawili się goście specjalni– Urszula Dobrzańska ze Stowarzyszenia „Tomaszkowo” oraz Ewelina Sugajska z Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, dziękując wszystkim uczestnikom i prowadzącym, wręczając pamiątkowe dyplomy. Panie przywiozły też słodką niespodziankę, ciasto orzechowe (które szybko zniknęło). Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia naszej plenerowej „rodziny”.

Teraz pozostaje mieć nadzieję, że uczestnicy zainspirowani plenerem, nadeślą swoje prace na tegoroczną edycję Fotokonkursu!

 

Jeszcze raz dziękujemy za udział, fantastyczną atmosferę i wspólną przygodę z fotografią na Zamku w Reszlu.

Relacja: Przemysław Burzyński

 

zdjęcia:

 

animacja z zakończenia pleneru: