#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Relacja z weekendowego pleneru fotograficznego „WARMIŃSKIE KLIMATY 2018”

2018-05-14 11:03:47

Za nami pierwszy weekendowy plener fotograficzny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Tomaszkowo” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie w ramach przygotowań do fotokonkursu „WARMIŃSKIE KLIMATY 2018”. W dniach 12-13.05.2018 miłośnicy fotografii mieli okazję wspólnie z nami miło spędzić czas ale przede wszystkim podszlifować swoje umiejętności.

 

Pomysł na zorganizowanie tak długiego spotkania plenerowego zrodził się już w ubiegłym roku. W związku z tym, że tegoroczna X edycja jest dla nas wyjątkowa, gdyż jubileuszowa- postanowiliśmy zaproponować coś wyjątkowego.

Potrzebowaliśmy do tego projektu wyjątkowego miejsca, które odnaleźliśmy w Leśniczówce Gaja. Gospodyni- Małgorzata Olejnik, zaprzyjaźniona z nami z KLUBU PODRÓŻNIKA przyjęła nas niezwykle ciepło i baaaaardzo smacznie. Ogromnie dziękujemy za gościnę i mamy nadzieję spotkać się w tym przepięknym miejscu ponownie!

Plener zgodził się poprowadzić Przemysław Burzyński, który od zeszłego roku bierze czynny udział w działaniach związanych z fotokonkursem. Jako mieszkaniec Stawigudy i miłośnik fotografii w ramach wolontariatu przygotował program, ciekawe fotograficzne zadania oraz czuwał nad całą grupą. Dzięki jego zaangażowaniu udało się się to przedsięwzięcie zrealizować. Za to wielkie, wielkie dzięki!!!

 

Plener rozpoczął się w sobotnie przedpołudnie od zapoznania, rozlosowania zadań fotograficznych, zakwaterowania oraz pysznego obiadu. Następnie cała grupa ruszyła w plener. Podzieleni na grupy szukaliśmy ciekawych kadrów, oraz fotograficznych inspiracji. Kolejnym punktem było polowanie za zachód słońca a po powrocie do Leśniczówki przedstawienie i omówienie zdjęć, które udało się wykonać. Noc była niezwykle krótka, gdyż o świcie wszyscy chętni wstali, by powitać nowy dzień i wschodzące słońce. Po śniadaniu odbyło się podsumowanie tego intensywnie spędzonego czasu oraz rozdanie podziękowań.

 

Jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego przedsięwzięcia. O ile będą ku temu możliwości postaramy się w przyszłej edycji również zorganizować podobny plener. A tymczasem zachęcamy do fotografowania naszej pięknej Warmii i składania prac na fotokonkurs. Regulamin wraz z terminarzem w linku poniżej:

http://gok.stawiguda.pl/rekreacja/fotokonkurs-warminskie-klimaty-2018

 

Zapraszamy również do polubienia fanpage na facebooku, gdy na bieżąco publikujemy informacje związane z fotokonkursem:

https://www.facebook.com/Fotokonkurs-Warmi%C5%84skie-Klimaty-1664223460543366/?ref=bookmarks

 

Dziękujemy raz jeszcze uczestnikom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia.


Relacja i zdjęcia: Ewelina Sugajska, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Urszula Dobrzańska, Stowarzyszenie „Tomaszkowo”

 

zdjęcia:

 

Projekt „RekreAKCJA- rozwój i promocja turystyki aktywnej w Gminie Stawiguda” dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.


# # #