#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Relacja z rodzinnej wycieczki rowerowej

2018-04-30 10:36:47

Tegoroczną majówkę rozpoczęliśmy w prawdziwie rowerowym stylu!

Blisko 80 osób zjawiło się na pierwszej w tym roku wycieczce rowerowej, aby wspólnie wyruszyć w okolice rzeki Pasłęki i jez. Wulpińskiego. Dopisała rewelacyjna pogoda, humory i zapał uczestników, wśród których większość stanowili najmłodsi rowerzyści. Część z nich zawitała na wycieczce dzięki jej zapowiedzi podczas zajęć edukacyjnych Rowerowej Akademii, które odbyły się kilka dni wcześniej. Wszyscy doskonale poradzili sobie z 19-kilometrową trasą wiodącą głównie drogami leśnymi i spokojnymi asfaltami. Tym razem rowerowy piknik miał miejsce na terenach rekreacyjnych w Majdach nad jez. Wulpińskim. Jak zawsze, nie zabrakło tam smacznego poczęstunku, emocjonujących konkursów sprawnościowych (tor przeszkód i bike polo) oraz okazji do towarzyskich rozmów z osobami spotkanymi po zimowej przerwie. Rolę Przewodnika PTTK pełniła Magdalena Malinowska. Dzięki Niej nie zabrakło ciekawych opowieści o ptakach naszych pól i lasów, bobrach mogących ważyć nawet 30 kg i mrowiskach, w których może mieszkać aż 100 tysięcy mrówek (trzeba pamiętać, że wszystkie mrowiska, niezależnie od ich wielkości, są pod ochroną!). Finałowym akcentem pikniku było losowanie licznych nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników wycieczki (akcesoria rowerowe i turystyczne, mapy).

 

Po raz kolejny wycieczki rowerowe RekreAKCJI mają swój własny konkurs dla najaktywniejszych uczestników. Czekają nas jeszcze 2 imprezy, podczas których będzie możliwość otrzymania potwierdzenia udziału, a na koniec wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród (zestaw mocnych lamp rowerowych, plecak rowerowy z bukłakiem, markowy licznik rowerowy). Wystarczy wziąć udział w dwóch imprezach, aby otrzymać nagrodę gwarantowaną (dzwonek rowerowy ze specjalnej edycji). Karty uczestnika są zawsze dostępne u Prowadzącego wycieczkę. Karty z potwierdzeniami można zawsze oddać Prowadzącemu lub złożyć w GOK w Stawigudzie do 14 sierpnia 2018. Losowanie odbędzie się pod koniec sierpnia, a zwycięzcy zostaną powiadomieni poprzez e-mail lub sms.

 

Oto terminy kolejnych rowerowych wyjazdów RekreAKCJA, które warto wpisać w swój kalendarz:

 

02 czerwca (sobota) – X Rajd Gościńcem Niborskim.

To już 10 spotkanie rowerzystów z Olsztyna, Stawigudy, Nidzicy i Olsztynka na tym historycznym szlaku. Dystans całkowity wyniesie ok. 20 km, a trasa poprowadzi głównie „łańskimi” asfaltami. W programie: ciekawostki Przewodnika PTTK, ognisko, bezpłatny bufet, konkursy sprawnościowe, losowanie nagród. Start o 10:30 pod GOK w Stawigudzie.

 

11 i 12 sierpnia (sobota i niedziela) – „Orientuj się w Łańskich Lasach!”.

Rowerowe podchody w okolicach Stawigudy. Zaproś rodzinę i znajomych lub wystartuj samodzielnie. Zabawa zorganizowana w oparciu o oznakowane trasy rowerowe, na których zostaną ukryte specjalne punkty kontrolne. Przewidziane są dwa warianty trudności: rodzinny i zaawansowany. Wystartować można dowolnego dnia lub pojechać codziennie, aby zwiększyć swoje szanse w losowaniu ciekawych nagród. Bramka startowa będzie otwarta każdego dnia przez kilka godzin. O miejscu startu poinformujemy na stronie: rekreacja.stawiguda.pl.

 

Relacja: Mirosław Arczak, Stowarzyszenie „Młyn”

Foto: Ewelinia Sugajska, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie-
Koordynatorka RekreAKCJI

 

zdjęcia: