#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Relacja z wernisażu IX edycji fotokonkursu „Warmińskie Klimaty 2017”

2017-10-11 11:30:46

W dniu 07 października 2017 r. w świetlicy w Tomaszkowie na wernisażu fotokonkursu „Warmińskie Klimaty 2017” zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom już IX edycji tego konkursu.

 

 

W tym roku w IV kategoriach: „Człowiek”, „Architektura”, „Natura” i „Impresje z podróży” prace złożyło 25 uczestników i wpłynęła rekordowa ilość prac– bo aż 150. Duży wpływ na frekwencję i zainteresowanie konkursem miały bardzo ciekawe warsztaty, które zmobilizowały uczestników do przygotowania prac. Prowadzili je fotoamatorzy z dużym doświadczeniem a i tematyka była atrakcyjna: mikrofotografia (Przemek Burzyński), krajobraz (Jola Kolinko) a także portret (Robert Ziehm).

Jury, któremu przewodniczyła pani Ewa Wieliczko (znany olsztyński fotograf) stanęło przed trudnym wyborem– poziom prac był wyrównany– stąd tak wiele wyróżnień.

 

Wyniki fotokonkursku „Warmińskie Klimaty 2017”

 

Kategoria „Człowiek”

I miejsce- Katarzyna Tkaczyk

II miejsce- Marek Hasso-Agopsowicz

III miejsce- Katarzyna Zaraś

 

Kategoria „Architektura”

I miejsce- Iga Podgórska

II miejsce- Marek Hasso-Agopsowicza

III miejsce- Łukasz Knop

Wyróżnienie- Marta Kolczynska

 

Kategoria „Natura”

I miejsce- Renata Kniefel (całość prac)

II miejsce- Marek Kojro (całość prac)

III miejsce- Jolanta Kolinko (całość prac)

Wyróżnienie– Przemysław Burzyński

Wyróżnienie- Mirosław Wawryk

 

Kategoria „Impresje z podróży”

W naszym konkursie zawsze dużym powodzeniem cieszy się ta kategoria.
Zdjęcia zachwycają swoją kolorystyką, ciekawymi reportażowymi ujęciami czy portretami niezwykłych ludzi.

I miejsce- Mirosław Wawryk (zdjęcia z Bali)

II miejsce- Andrzej Tusiński (Peru)

III miejsce- Marek Hasso-Agopsowicz (Meksyk, Etiopia)

Wyróżnienie: Paweł Kowalewski

Wyróżnienie: Sylwia Frankowicz

Wyróżnienie: Olga Tusińska

Wyróżnienie: Tadeusz Więckowski

Po wręczeniu nagród i upominków, które ufundowała Gmina Stawiguda i Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, oglądanie nagrodzonych prac umilała niespodzianka przygotowana przez Stowarzyszenie Tomaszkowo– tradycyjny tort, którego ozdobą były nie tylko owoce ale…nagrodzone zdjęcie z cyklu Natura (pani Renaty Kniefel). Obecna na uroczystości Sekretarz Gminy pani Iwona Korwek starannie podzieliła tort– największym powodzeniem cieszyły się porcje z kawałkiem nieba.

Podczas rozmów i wymiany opinii nie zabrakło nowych pomysłów organizacyjnych. Przy tak dynamicznie rozwijającym się konkursie można np. pomyśleć o „wirtualnych” albumach, by zaprezentować więcej prac, szczególnie tych związanych z naszym regionem.

Pod koniec spotkania uczestnicy wybrali „zdjęcie publiczności”– zdecydowana większość zagłosowała na bardzo „malarską” pracę pani Sylwii Frankowicz „Kamieniczki w Amsterdamie”.

Dużą ciekawość uczestników spotkania wzbudziło zaprezentowane poza konkursem zdjęcie pana Marka Kojro z cyklu „4 pory roku”- WIOSNA. Była to jednocześnie prezentacja możliwości współczesnej fotografii– przepiękną warmińską wiosnę mogliśmy podziwiać o wymiarach 150x110 cm.

 

Organizatorki konkursu i wernisażu– Ula Dobrzańska (Stowarzyszenie Tomaszkowo) i Ewelina Sugajska (Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie) na zakończenie dziękując wszystkim uczestnikom IX edycji konkursu wyraziły nadzieję, że jubileuszowa X edycja będzie bogatsza o nowe pomysły i równie licznie reprezentowana przez miłośników fotografii.

 

Wystawa nagrodzonych prac jest do obejrzenia w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie od 16.10.2017 r. Serdecznie zapraszamy.

Relacja pisemna:
Urszula Dobrzańska, Stowarzyszenie „Tomaszkowo”

zdjęcia: