#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Relacja z rowerowych podchodów „Orientuj się!” w lasach Łańskich 22-23.07.2017 r.

2017-07-27 09:26:42

Druga edycja rowerowych podchodów „Orientuj się!” zrealizowana w ramach RekreAKCJI okazała się ponownym sukcesem! W edukacyjnej grze terenowej trwającej przez 2 dni- 22 i 23 .07.2017 r. wzięło udział ponad 90 osób, w tym aż 25 ekip rodzinnych.

 

Uczestnicy byli bardzo zróżnicowani, ponieważ na starcie stanęli najmłodsi (wiezieni w fotelikach i przyczepkach), nieco starsi jadący samodzielnie na niewielkich rowerach, młodzież, całkiem dorośli oraz aktywni seniorzy. Wielkim postępem tej imprezy był liczny udział mieszkańców gminy Stawiguda. Oprócz nich na trasę ruszyli m.in. kolarze MTB z Nidzicy, spora grupa rowerzystów z Olsztyna oraz turyści spędzający urlopy nad okolicznymi jeziorami. Frekwencja jest tym bardziej imponująca, że przez cały drugi dzień zabawy padał intensywny deszcz.

 

Zgodnie z zapowiedzią, podstawowa trasa liczyła 25 km, a głównym zadaniem było poszukiwanie 19 lub 27 punktów kontrolnych ukrytych w dokładnie opisanych miejscach. Poziom trudności zależał od wariantu (MAX lub MINI) wybranego na starcie. Tegoroczna trasa była podobna do poprzedniej i w znacznych odcinkach korzystała z trzech tras rowerowych wyznaczonych na terenie gminy Stawiguda, a więc była to kolejna okazja do ich poznania i szerszej promocji. Zadania wymagane w punktach kontrolnych były związane z przyrodą, historią i geografią Lasów Łańskich. Niemal wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z odnalezieniem regulaminowych punktów kontrolnych i prawidłowym zaliczeniem zadań. Pewnie dlatego wracali na metę z szerokimi uśmiechami i satysfakcją w oczach. Na mecie czekał bufet, nagrody gwarantowane (do wyboru: skarpety sportowe, dzwonki rowerowe, batony energetyczne, laminowane mapy Green Velo) oraz losy na finałową loterię. Wśród uczestników szczególną aktywnością wykazali się Karol Marciak i Piotr Baris, którzy dwukrotnie pokonali całą trasę! Zgodnie z przewidywaniami, wiele osób i ekip rodzinnych skorzystało z możliwości podzielenia całej trasy na odcinki i pokonania ich w ciągu dwóch dni. Podobno niektórych można było spotkać na trasie jeszcze w sobotę wieczorem, a więc sporo po zamknięciu mety

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc i współpracę:

- Leśniczówka Różana Polana

- Kino Konesera Helios Olsztyn

- salon rowerowy Giant Olsztyn

- sklep papierniczy Relex w Stawigudzie

- Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Impreza dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie (mikrogrant udzielony Stowarzyszeniu Aktywności Społecznej „Młyn”).

 

Finałowe losowanie 20 zestawów nagród przeprowadzono 25 lipca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Oto lista szczęśliwców (sposób odbioru nagród został przesłany z wykorzystaniem danych kontaktowych zapisanych na kartach startowych):

 

Kategoria RODZINA (trasa MAX):

Rodzina Żebrowskich, Rodzina Wolskich, Rodzina Graack, Rodzina Kostkowskich, Rodzina Skotnickich.

 

Kategoria RODZINA (trasa MINI):

Rodzina Czaplickich, Rodzina Komarów, Rodzina Urban, Rodzina Radzkich, Rodzina Idzikowskich (Panowie), Rodzina Idzikowskich (Panie), Rodzina Chwieduk.

 

Kategoria SOLO (trasa MAX):

K. Wysoczarska, P. Wołosz, T. Wasylczyszyn.

 

Kategoria SOLO (trasa MINI):

T. Turek, T. Brzozowski, K. Ciborowski, K. Marciak, W. Zagożdżon.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na III edycję rowerowych podchodów „Orientuj się!”.

 

Koordynator wydarzeń rowerowych: Mirosław Arczak

Koordynatorka RekreAKCJI: Ewelina Sugajska

 

zdjęcia: