#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Relacja z rodzinnej wycieczki rowerowej zrealizowanej w ramach RekreAKCJI

2017-05-08 11:56:30

Godne rozpoczęcie sezonu plenerowych imprez RekreAKCJI mamy za sobą!

Na pierwszej w tym roku wycieczce rowerowej, która odbyła się 6 maja 2017 r. dopisała pogoda, humory i frekwencja uczestników. 60 osób ruszyło na trasę poprowadzoną po bliskich, ale atrakcyjnych okolicach Stawigudy. Po raz drugi Nadleśnictwo Nowe Ramuki udzieliło nam gościny, dzięki czemu nasz rowerowy piknik mogliśmy urządzić na terenie szkółki leśnej w okolicach miejscowości Pluski. Podczas pikniku był czas na smaczny poczęstunek, emocjonujące konkursy sprawnościowe przygotowane przez Pana Grzegorza ze Szkoły Podstawowej w Stawigudzie, a także towarzyskie rozmowy z osobami spotkanymi po zimowej przerwie. Tym razem wycieczce przewodziła para Przewodników PTTK- Magdalena Malinowska i Mariusz Moritz. Była to szczególna obecność, ponieważ są oni współautorami najnowszego wydania uznanego przewodnika Pascala pt. „Polska na weekend” (który był główną nagrodą w loterii). Finałowym akcentem pikniku było losowanie licznych nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników wycieczki (książki, akcesoria rowerowe, mapy).

 

Warto odnotować, że wycieczki rowerowe mają swój własny konkurs dla najaktywniejszych. Czekają nas jeszcze trzy imprezy, podczas których będzie możliwość otrzymania potwierdzenia udziału, a na koniec wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród (m.in. plecak rowerowy z bukłakiem, licznik rowerowy, bony na zakupy w sklepie rowerowym). Wystarczy wziąć udział w dwóch imprezach, aby starać się o nagrody. Karty uczestnika są zawsze dostępne u prowadzącego wycieczkę. Losowanie odbędzie się podczas jesiennego podsumowania sezonu RekreAKCJA.

 

Oto terminy kolejnych rowerowych wyjazdów RekreAKCJA, które warto wpisać w swój kalendarz:

 

22 i 23 lipca – „Orientuj się!”, czyli rowerowe podchody w okolicach Stawigudy.

Rok temu Wam się podobało, więc zapraszamy ponownie! Zaproś rodzinę i znajomych lub wystartuj samodzielnie. Zabawa będzie zorganizowana w oparciu o oznakowane trasy rowerowe, na których ukryjemy specjalne punkty kontrolne. Przewidziane są dwa warianty trudności: rodzinny i zaawansowany. Wystartować można dowolnego dnia lub pojechać codziennie, aby zwiększyć swoje szanse na ciekawe nagrody. Bramka startowa będzie zorganizowana w Stawigudzie. Dokładne informacje ukażą się na stronie: www.rekreacja.stawiguda.pl

 

09 września - okolice Stawigudy.

Witamy nowy rok szkolny! Wycieczka o długości około 15 km odpowiednia dla najmłodszych i całych rodzin. W programie: ciekawostki Przewodnika PTTK, bezpłatny bufet, konkursy, losowanie nagród. Start o 10:30 pod GOK w Stawigudzie.

 

30 września - Gościniec Niborski

To już dziewiąty raz, kiedy rowerzyści z Olsztyna, Stawigudy, Nidzicy i Olsztynka spotkają się na tym historycznym szlaku. Dystans całkowity wyniesie ok. 20 km, a trasa poprowadzi głównie „łańskimi” asfaltami z metą w Ośrodku Wypoczynkowym Rybaki. W programie: ciekawostki Przewodnika PTTK, ognisko, bezpłatny bufet, konkursy, losowanie nagród. Wyjazd o 10:30 spod GOK w Stawigudzie.

 

Relacja: Stowarzyszenie Aktywności Społecznej "Młyn"

Zdjęcia: Ewelina Sugajska, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

zdjęcia: