#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Relacja z projekcji filmu „Samsara” w KLUBIE PODRÓŻNIKA

2016-11-03 11:28:06

We środę 2 listopada 2016 r. w świetlicy w Tomaszkowie odbyła się pierwsza filmowa projekcja znakomitego dokumentu reżyserii Rona Fricke „Samsara” z 2011 r.

 

Stowarzyszenie „Tomaszkowo” pozyskało środki z budżetu Gminy Stawiguda na nowy projekt jakim jest właśnie zaprezentowanie ciekawych filmów w ramach działania KLUBU PODRÓŻNIKA.

 

Wczorajszą projekcję uświetnił swoją obecnością gość specjalny- pan Janusz Połom- operator filmowy, fotograf, reżyser, autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. Profesor Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, który w 2013 roku wydał album „Pejzaż z Wędrowcem”. Pan Janusz przed projekcją omówił film rozkładając go na czynniki pierwsze, nie zdradzając oczywiście szczegółów, które w konsekwencji pomogły widzom przygotować się do obejrzenia i zrozumienia tego niezwykłego filmowego obrazu.

 

Fragment recenzji:

["Samsara" jest pozbawiona fabuły, aktorów, dialogów. Uświadamia widzom, że na Ziemi są wciąż miejsca dziewicze, cuda natury nietknięte przez cywilizację, która rozrasta się w szybkim tempie konsumując więcej i więcej. Świat wokół robi się coraz bardziej stechnicyzowany, stajemy się coraz bardziej uzależnieni od maszyn. … Kalejdoskopowi urzekających sekwencji towarzyszy atmosferyczna ścieżka dźwiękowa Michaela Stearnsa, Marcello De Francisci oraz Lisy Gerrard (Dead Can Dance). „Samsara" Rona Fricke'a to wizualna medytacja najwyższej próby, bogata w zdumiewające detale i niesłychanie żywe kolory, stymulująca umysł i skłaniająca do refleksji na długo po seansie.]

 

I tak też stało się z nami. Film skłonił nas do rozmyślań oraz dyskusji na temat życia i otaczającego nas świata.

 

Serdecznie dziękujemy panu Januszowi za uczestnictwo w naszym przedsięwzięciu oraz wszystkim uczestnikom za przybycie. Kolejna filmowa odsłona odbędzie się w czwartek 24 listopada br. a filmem, który obejrzymy będzie „W objęciach węża” w reżyserii Ciro Guerra.

 

Ewelina Sugajska

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

zdjęcia: