#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Zapraszamy na I spotkanie IV edycji KLUBU PODRÓŻNIKA

2016-10-13 11:48:29

Już po raz IV mamy przyjemność zaprosić na kolejną edycję spotkań podróżniczych odbywających się w KLUBIE PODRÓŻNIKA organizowanego przez Stowarzyszenie „Tomaszkowo” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

 

Dla tych, którzy jeszcze o nas nie słyszeli kilka słów wstępu.

 

Zalążkiem do powstania KLUBU PODRÓŻNIKA był fotokonkurs „Wulpińskie Klimaty”, który z czasem zyskał nową kategorię „Pamiątka z podróży”. Zdjęcia nadsyłane w tej kategorii wzbudzały duże zainteresowanie oraz liczne podróżnicze dyskusje. Na wernisażu niestety brakowało czasu na te niezwykle ciekawe opowieści i właśnie stąd wziął się pomysł na zorganizowanie spotkań o tematyce podróżniczej.

Od roku 2013 w sezonie jesienno-zimowym spotykamy się raz w miesiącu w świetlicy w Tomaszkowie. Gośćmi KLUBU PODRÓŻNIKA są zarówno mieszkańcy gminy Stawiguda jak i goście, którzy poprzez kolejne spotkania wyrażą chęć opowiedzenia o swoich podróżach. Okazuje się, że większość z nas swój czas wolny poświęca wyjazdom i poznawaniu nowych miejsc, innych kultur. Dzięki obecnej technologii w łatwy sposób można utrwalić widziane obrazy i dźwięki. Po powrocie umożliwia to pokazanie ciekawych miejsc, podzielenie się swoimi doświadczeniami i historiami. Nasi prelegenci proszeni są również o podpowiedź odnośnie dań, które mieli okazję w danym miejscu spróbować. Na spotkaniach w klubie staramy się je odwzorować i poczęstować wszystkich gości.

 

W związku z dużym zainteresowaniem spotkania trwają nadal z czego ogromnie się cieszymy. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają ochotę podzielić się z szerszym gronem swoimi podróżniczymi doświadczeniami.

KONTAKT:

Urszula Dobrzańska

tel. 501 243 057

e-mail: uladob@o2.pl

Ewelina Sugajska

tel. 509 757 294

e-mail: rekreakcja@stawiguda.pl

 

W roku 2015 zostało zorganizowane po raz pierwszy spotkanie dedykowane najmłodszym pod nazwą KLUB małego PODRÓŻNIKA. Animatorka DOMIFIKA przygotowała wiele zabaw, które mają na celu poszerzenie wiedzy na temat innych krajów i wzbudzenie podróżniczej ciekawości wśród dzieci. W tym roku IV edycję rozpoczęliśmy właśnie takim spotkaniem.

 

 

KLUB PODRÓŻNIKA/ IV edycja/ I spotkanie: AFRYKA

 

- 20.10.2016 r. (czwartek)

- godz. 18:30

- świetlica wiejska „DOM WARMIŃSKI” w Tomaszkowie (ul. Żurawia 3) gmina Stawiguda

- gość: Magdalena Bartnikowska

- tytuł spotkania: „Moja AFRYKAŃSKA przygoda”

 

Magda jako wolontariuszka wyjechała w 2011 r. do Togo- maleńkiej afrykańskiej wioski. Z zawodu jest nauczycielką języka niemieckiego i również tam uczyła w liceum. Na spotkaniu poznamy Magdę bliżej i jej doświadczenia związane z tym wyjazdem.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Wstęp jest wolny