#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Relacja z wernisażu fotokonkursu „Warmińskie Klimaty 2016”

2016-10-04 11:27:01

VIII edycja fotokonkursu realizowanego przez Stowarzyszenie „Tomaszkowo”, Radę Sołecką wsi Tomaszkowo, Gminę Stawiguda oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie za nami. Wernisaż wraz z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród odbył się w sobotę 1 października 2016 r. w świetlicy „Dom Warmiński” w Tomaszkowie.

 

W tym roku zapadła decyzja o rozszerzeniu zakresu zainteresowań fotokonkursu. Do tej pory konkurs realizowany był pod nazwą „Wulpińskie Klimaty” i skupiał uwagę głównie na przyrodzie wokół jeziora Wulpińskiego. W 2016 r. oprócz nowej nazwy- „Warmińskie Klimaty” zostały dodane nowe kategorie, w których można było zgłaszać swoje zdjęcia: człowiek, architektura, natura oraz funkcjonująca w poprzednich edycjach kategoria ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem: „Impresje z podróży”.

 

Do konkursu zgłosiło się 12 fotoamatorów, którzy nadesłali w sumie około 80 zdjęć.

 

Jury w składzie Ewa Wieliczko oraz Urszula Dobrzańska wybrały najlepsze prace.

 

CZŁOWIEK:

I MIEJSCE- Mirosław Wawryk

II MIEJSCE- Katarzyna Tkaczyk

III MIEJSCE- Leszek Grucela

 

ARCHITEKTURA:

I MIEJSCE- Bogdan Miller

II MIEJSCE- Mirosław Wawryk

III MIEJSCE- Katarzyna Zaraś

 

NATURA:

I MIEJSCE- Marek Hasso-Agopsowicz

II MIEJSCE- Mirosław Wawryk
III MIEJSCE- Marta Kolczynska

 

IMPRESJE Z PODRÓŻY:

I MIEJSCE- Mirosław Wawryk
II MIEJSCE- Marek Hasso-Agopsowicz
III MIEJSCE- Łukasz Knop

 

Jak co roku uczestnicy wernisażu mieli możliwość wybrania spośród wszystkich zdjęć jedno, które ich zdaniem jest najciekawsze. Zdobywa ono tzw. NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

W tym roku taką samą liczbę głosów zebrali ex aequo Marek Hasso-Agopsowicz za zdjęcie przedstawiające „Zimowe drzewa” oraz Pola Podgórska z cyklem zdjęć zatytułowanych „Epoka lodowcowa”.

 

Organizatorzy przygotowali specjalną niespodziankę. Podsumowując poprzednie edycje realizowane pod nazwą „Wulpińskie Klimaty” i tym samym zamykając ten cykl powstały dwa albumy ze zwycięskimi zdjęciami nadesłanymi w latach 2010-2015. Jest to trwała pamiątka, do której będzie można wracać. Już niedługo zaprezentujemy go państwu w formie elektronicznej.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace. Życzymy wielu wspaniałych wypraw, tych bliższych i dalszych, które z pewnością zaowocują wspaniałymi fotografiami.

 

Urszula Dobrzańska- Stowarzyszenie „Tomaszkowo”

Ewelina Sugajska- Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

zdjęcia: