#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Relacja ze spotkania w Klubie Małego Podróżnika

2016-09-26 12:43:12

W sobotę 24 września 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie odbyło się kolejne spotkanie w KLUBIE małego PODRÓŻNIKA zrealizowane pt. „Palcem po MAP-ach”. Wzięło w nim udział 20-cioro dzieci z terenu całej Gminy. Podobnie jak w roku ubiegłym przybyły do nas całe rodziny.

 

Na początek- pani Dominika Radaszewska, prowadząca spotkanie zaproponowała dzieciom udział w zajęciach plastycznych, podczas których wszyscy uczestnicy– niejednokrotnie przy pomocy opiekunów- przygotowały z pudełeczek, łyżek plastikowych i nasionek grochu, kolorowych taśm i naklejek oryginalne, kolorowe– afrykańskie grzechotki- marakasy.

Z tymi marakasami ruszyły w „podróż” przez kolorowy tunel i opowiadały, każde po kolei gdzie najchętniej wyjeżdżają na wakacje. Okazało się, że najfajniej to jest podróżować z tatą albo spędzać czas wolny u babci.

Kolejna zabawa to szukanie ukrytej mapy Polski– tu najszybsza okazała się Łucja.

Następnie dzieci zostały podzielone na grupy zadaniowe i posługując się znalezioną mapą miały przygotować i przedstawić wybrany temat.

Pierwsza grupa opisywała najciekawsze miasta w Polsce– i wg tego rankingu najciekawszym miejscem w Polsce okazała się Warszawa a właściwie Stadion Narodowy.

Druga grupa wymieniała dzikie zwierzęta żyjące w Polsce. Okazało się, że w tym przypadku mapa z ilustracjami okazała się bardzo pomocna. Ale i tak sensację wywołała wypowiedź Mikołaja, który powiedział, że jego mama widziała w oklicach Stawigudy rysia.

Najwięcej jednak miała do powiedzenia grupa dzieci, które miały wymienić polskie potrawy. Te dzieci, które jeszcze nie umiały pisać– rysowały swoje propozycje na papierowych talerzykach. Jak można było przypuszczać– najpopularniejszy okazał się schabowy i pierogi.

Po tym konkursie dzieci wspólnie wykonały „zamieć pałeczkową” na wielkiej chuście

Na zakończenie zabawy każde dziecko dostało od organizatorek– Uli Dobrzańskiej i Eweliny Sugajskiej– dyplom i słodką nagrodę.

 

Spotkanie zakończył kiermasz książek podróżniczych, który przygotowała Dominika Radaszewska– animatorka ale także przedstawicielka niezwykłej księgarni, która specjalizuje się tylko w książkach dla dzieci „Księgarni za rogiem” w Olsztynie.

 

Na zakończenie organizatorki zaprosiły rodziców i opiekunów na inauguracyjne spotkanie podróżnicze adresowane do dorosłych i młodzieży w Klubie Podróżnika, które odbędzie się 20 października w świetlicy wiejskiej w Tomaszkowie.

 

Uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy kolejne spotkania.

 

Urszula Dobrzańska- Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Tomaszkowo”
Ewelina Sugajska- Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

zdjęcia: