#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Zapraszamy na Europejski Tydzień Sportu!

2016-09-12 10:24:52

Niezmiernie miło nam poinformować, że w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach 13-16 września br. odbędzie się cykl aktywności skierowany do wszystkich mieszkańców i przyjaciół Gminy Stawiguda. To będzie jedno z największych wydarzeń sportowych w naszej gminie.

Europejski Tydzień Sportu to ogólnopolskie wydarzenie, które powstało z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie czy poziom sprawności i realizowane jest pod hasłem #BeActive (Bądź Aktywny). Dlatego już teraz chcemy zachęcić wszystkich do zaangażowania się w akcję! Głównym założeniem #BeActive w Stawigudzie jest propagowanie różnych form aktywności dla osób w każdym wieku. Inicjatywa ma na celu wspieranie rozwoju sportu na poziomie najbliższym obywatelowi oraz zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej na każdym etapie życia. Umożliwia współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Wybór aktywności przewidzianych w ramach #BeActive w Stawigudzie jest bardzo szeroki. Wszystkie zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Stawigudzie są całkowicie BEZPŁATNE, a uczestnicy obecni podczas całego cyklu wydarzeń mają szansę wygrać rower marki KROSS!

 

***Europejski Tydzień Sportu w Stawigudzie:

13.09 - WTOREK: Aktywność rozpoczynamy Treningiem Funkcjonalnym. Trening funkcjonalny to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami. Zajęcia poprowadzi trener personalny Pan Paweł Malanowski - trener personalny z bogatym doświadczeniem i bogatą wiedzą na temat sportu, treningów i dietetyki.

14.09 - ŚRODA: Aktywność ciesząca się ogromną popularnością – ZUMBA! Ten rodzaj aktywności zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Zajęcia przygotowane zostały zarówno dla Pań jak i Panów. Zumbę poprowadzi Pani Milena Kaczmarek „Zumba Milka”.

15.09 - CZWARTEK: Trening absolutnie dla każdego – ULTIMATE FRISBEE. Ta coraz popularniejsza gra zespołowa z użyciem frisbee łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności, lecz jednocześnie proste zasady czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących. Podstawowymi zasadami ultimate są brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami oraz fair play. Zajęcia poprowadzi grupa ULTIMATE FRISBEE Olsztyn pod okiem Pana Grzegorza Karżewicza.

16.09 - PIĄTEK: Na zakończenie cyklu #BeActive w Stawigudzie – JOGA dla początkujących. Ćwiczenia aerobowe są formą średniointensywnego ruchu i pozwalają dość efektywnie spalać tłuszcz (zwłaszcza jeśli połączy się je z odpowiednim sposobem odżywiania). Zajęcia poprowadzi Pani Joanna Kołodziejska.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do uczestnictwa!

 

REGULAMIN dostępny u dołu strony:
http://gok.stawiguda.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-europejski-tydzien-sportu