#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Relacja z rowerowej gry terenowej „Orientuj się!”

2016-07-28 12:42:23

Kolejna rowerowa zabawa za nami. W dniach 23-24 lipca 2016 r. w ramach RekreAKCJI odbyła się rowerowa gra terenowa „Orientuj się!”.

 

Wakacyjne podchody na rowerach okazały się strzałem w dziesiątkę! W dwudniowej grze terenowej, którą można określić jako mini-rajd na orientację, wzięło udział ponad 80 osób, w tym 13 ekip rodzinnych. Skład zawodników był prawdziwie różnorodny, ponieważ startowali najmłodsi- wiezieni w fotelikach i przyczepkach, nieco starsi na swoich niewielkich rowerach, młodzież, całkiem dorośli oraz aktywni seniorzy. Oprócz mieszkańców gminy Stawiguda i miasta Olsztyna, na starcie stawili się m.in. kolarze z Nidzicy, a także turyści, w tym sympatyczni reprezentanci Niemiec oraz liczna rodzina z Warszawy.

 

Zgodnie z zapowiedzią, trasa liczyła 25 km, a główną atrakcją było poszukiwanie 17 punktów kontrolnych ukrytych w dokładnie opisanych miejscach. Z uwagi na to, że trasa w znacznym stopniu korzystała z trzech tras rowerowych wyznaczonych w 2015 r. na terenie gminy Stawiguda, była to kolejna okazja do ich poznania i szerszej promocji. Zadania do wykonania w punktach kontrolnych w dużej mierze związane były z przyrodą Lasów Łańskich, co wiąże się ze wsparciem udzielonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

Niemal wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z odnalezieniem kompletu punktów i prawidłowym zaliczeniem zadań, dlatego z szerokimi uśmiechami wracali na metę, gdzie czekał bufet, nagrody gwarantowane oraz losy na finałową loterię. Wśród uczestników nie zabrakło tych, którzy skorzystali ze specjalnych udogodnień przewidzianych w regulaminie, czyli możliwości podzielenia całej trasy na odcinki i pokonywane ich w ciągu dwóch dni, a także kilkukrotnego pokonania trasy w celu uzyskania większych szans w finałowym losowaniu.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc:

- Kino Konesera Helios Olsztyn,

- Warmia Park Hotel,

- sklep Vitamin Shop,

- salon rowerowy Giant Olsztyn.

 

Finałowe losowanie 16 zestawów nagród zostało przeprowadzone 27 lipca 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Oto lista szczęśliwców, którzy poprzez e-mail zapisany na karcie startowej zostali powiadomieni o sposobie odbioru nagród.

 

Kategoria RODZINA:

rodzina Dmowskich, rodzina Dawid, rodzina Czepan, rodzina Grudnowskich, rodzina Haponik (kapitan Barbara), rodzina Haponik (kapitan Adam)

 

Kategoria SOLO:

M. Filak, K. Król, M. Kasprowicz, D. Zdankiewicz, A. Filak, A. Haponik, H. Karol, D. Cieśluk, D. Kamińska, W. Kałudnicki

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do gminy Stawiguda na kolejne rowerowe podboje.

 

Mirosław Arczak- kierownik wycieczek rowerowych

Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreAKCJI

 

zdjęcia: