#
Strona główna

Projekt realizowany przez GOK Stawiguda,
we współpracy z Urzędem Gminy Stawiguda.

# #
Aktywny wypoczynek w gminie Stawiguda

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Relacja z rodzinnej wycieczki rowerowej 07.05.2016 r.

2016-05-09 13:22:22

Plenerowy sezon rekreacyjny oficjalnie został otwarty! W sobotę 7 maja 2016 r. odbyła się pierwsza rodzinna wycieczka rowerowa. O godzinie 10:30 ponad stu rowerzystów przybyło z Olsztyna, Rusi, Gryźlin, Stawigudy oraz innych miejscowości z gminy na plac Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

 

Na placu po przywitaniu wszystkich uczestników przed wyjazdem w trasę, każdy rowerzysta sprawdził sprawność swoich przerzutek w rowerze, by uniknąć podczas jazdy niemiłych niespodzianek. Po wspólnej grupowej, pamiątkowej fotce rowerzyści ruszyli pod przewodnictwem Mirosława Arczaka- kierownika wycieczki na przejażdżkę w kierunku Szkółki Leśnej znajdującej się na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki.

 

Pogoda dopisała. Było słonecznie i bardzo ciepło. Przygotowana przez Mirka trasa opracowana specjalnie dla uczestników wycieczki zbaczała często z łańskich asfaltów by pokazać miejsca, do których samodzielnie prawdopodobnie mało z nas by dotarło.

W Szkółce Leśnej na rowerzystów czekało palące się ognisko oraz poczęstunek: kiełbaski, owoce, napoje i coś słodszego :)


Kolejnym punktem wydarzenia były konkursy i zabawy sprawnościowe. Dzieciaki miału okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat ptaków i między innymi odgadnąć jaki ptak wydaje konkretne dźwięki. Wszystkim poszło wyśmienicie! Kolejną zabawą było sprawdzenie rowerowych umiejętności. Przejazd slalomem między tyczkami, zawrócenie podczas jazdy na niewielkiej przestrzeni itp. Dość trudne, ale najważniejsza w tym jest dobra zabawa. Ostatnim konkursem, dedykowanym tym trochę starszym uczestnikom, było sprawdzenie wiedzy o lasach, które przeprowadził pan Piotr Różański- leśniczy z Nadleśnictwa Nowe Ramuki. Do wygrania były niedawno wydane książki powstałe z okazji 240-lecia Nadleśnictwa Nowe Ramuki „RAMUK ZNACZY SPOKÓJ”. Naszym już stałym punktem podczas wycieczek jest losowanie nagród spośród wszystkich uczestników. Każdy otrzymuje los z numerkiem i podczas losowania wygrywa super nagrody! A ich było wiele i mamy nadzieję, że wszystkie się podobały :)


Dziękujemy Mirkowi Arczakowi za przygotowanie trasy i poprowadzenie wycieczki oraz wszystkim rowerzystom za uczestnictwo. Podziękowania kierujemy również w stronę partnerów tego wydarzenia: Nadleśnictwu Nowe Ramuki reprezentowanemu przez pana Piotra Różańskiego, pani dyrektor z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie- Krystynie Porębskiej, Publecznemu Gimnazjum w Stawigudzie- z panią Bogusławą Chodorską na czele oraz jej zastępczyni Annie Stokłos oraz oczywiście Gminie Stawiguda, którą reprezentował na rowerze zastępca wójta- pan Jarosław Organiściak.

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenia realizowane w ramach RekreAKCJI. Do zobaczenia!


Ewelina Sugajska- koordynatorka RekreACJI,

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudziezdjęcia:

 

Uczestnikiem wycieczki rowerowej, był pan Grzegorz Grabowski, który dla Wiadomości ogólnopolskie 24 (wo24.pl) przygotował dokumentacje wideo oraz fotograficzną, za którą bardzo dziękujemy i przekazujemy w Państwa ręce.

http://wo24.pl/rodzinna-wycieczka-rowerowa-z-cyklu-rekreakcja-zdjecia/

 

Otrzymaliśmy również piękne zdjęcia od "dziadka":

https://goo.gl/photos/DSHP5u9ywfLaGZw7A